یکی از استراتژی‌های گسترش کسب‌وکار در دنیای امروز، تبلیغات است. برای آنکه پیامی را به گوش کسی برسانیم، محصولی را بشناسانیم و یا مفهومی را در ذهنش القا کنیم می‌توانیم از بازوهای تبلیغاتی استفاده کنیم. این بازوهای اشکال مختلفی دارند که هم در دنیای واقعی و فیزیکی، هم در دنیای دیجیتال بسیار متنوع هستند. در ادامه به ذکر مفاهیم آنها می‌پردازیم و نحوه‌ی سرویس‌دهی گنجه در دنیا تبلیغات را بازگو می‌کنیم.

مفهوم تبلیغات هدفمند

به نظر شما چه تبلیغاتی موفق است؟ هزینه کردن در تبلیغات در چه شرایط بازدهی مناسبی دارد؟ آیا باید همه تبلیغ ما را ببینند؟ چه میزان از مبلغ هزینه شده در تبلیغات به ثمر مینشیند؟ تبلیغات هر کسب‌وکاری باید از چه کانال‌هایی منتشر شود؟

برای جواب دادن به این سوالات باید مفهوم تبلیغات هدفمند را بشناسیم و از آن استفاده کنیم. “مکان” مناسب و “زمان” درست، دو مفهوم کلیدی هستند که تبلیغات هدفمند را از غیر هدفمند متمایز میکنند. در حقیقت تبلیغ شما بایستی به آن دسته از مخاطبان نمایش داده شود که در جامعه هدف محصول یا پیام شما قرار می‌گیرند. بدین ترتیب نرخ تبدیل آن‌ها به مشتری و دنبال‌کننده شما بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال اگر کسی در موتور جست‌وجو گر گوگل به دنبال عبارت کلیدی ” چگونه لاستیک ماشین را تعویض کنیم” بگردد، احتمالا تبلیغی که در آن خرید یک لاستیک نو به کاربر پیشنهاد شود نرخ تبدیل بالایی به مشتری دارد و به سرعت باعث خرید نهایی می‌شود. با توجه به مولفه‌های هر بخش از مخاطبان: مانند جنسیت، سن، شغل، منطقه جغرافیایی می‌توان تبلیغ مناسب را به کاربر مناسب ارائه و نتیجه بهتری دریافت کرد. 

مفهوم تبلیغات هدفمند

کمدهای هوشمند به عنوان بستری برای تبلیغات

فرض کنید شما به عنوان یک کارشناس بازاریابی، می‌خواهید در زمینه تخصیص بودجه برای تبلیغات تصمیم بگیرید. احتمالا برای این کار گزینه‌های زیادی بر روی میز خواهد بود که شما با توجه به ظرفیت و بازده هر کدام به گزینه یا گزینه‌های نهایی می‌رسید. قبل از نهایی کردن تصمیمتان، گنجه یک گزینه دیگر بر روی میز می‌گذارد! تبلیغات به وسیله “کمدهای هوشمند”

یکی از راه‌های تبلیغاتی که احتمالا به گوشتان نخورده باشد و اتفاقا جزو تبلیغات موثر، هم در فضای آنلاین و هم در فضای آفلاین به شمار می‌رود تبلیغات به وسیله کمدهای هوشمند است.

کاربران فروشگاه‌های اینترنتی پس از تکمیل سبد خرید خود در سایت مربوطه برای تحویل گرفتن مرسوله خود می‌توانند از روی نقشه استقرار گنجه‌ها، نزدیک‌ترین نقطه به خود را انتخاب کنند. در روز مشخص شده برای ارسال کالا، پس از مطلع شدن از جایگذاری بسته خود از طریق پیامک درون کمد به محل آن مراجعه می‌کنند. آن‌ها با استفاده از وب اپلیکیشن گنجه در کمد را باز میکنند و بسته خود را برمیدارند. با این توضیح مختصر از کارکرد سیستم نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گنجه به سراغ پتانسیل‌های تبلیغات با استفاده از کمدهای هوشمند می‌رویم.

کمدهای هوشمند به عنوان بستری برای تبلیغات کمدهای هوشمند به عنوان بستری برای تبلیغات

 

گنجه چه تبلیغاتی را ارائه می‌دهد؟

برای آن که ظرفیت‌های گنجه در تبلیغات مشخص شوند ابتدا باید بررسی کنیم چه کسانی کاربران و مخاطبان گنجه‌ها هستند و در چه بسترهایی امکان تبلیغات وجود دارد. با توجه به قرارگیری گنجه‌ها در مکان‌های عمومی، دسته ای از مردم که حتی کاربر گنجه‌ها نیز نیستیند آن‌ها را به صورت روزمره مشاهده می‌کنند. دسته‌ای دیگر مشتریان فروشگاه‌های آنلاین هستند که در گنجه سفارش ثبت کرده‌اند و پای کمدها می‌روند. این دسته علاوه بر آن که با ظاهر کمد تعامل بیشتری دارند، برای برداشتن بسته‌ی خود از داخل گنجه‌ها با وب اپلیکیشن گنجه نیز سر و کار دارند.

نکته حائز اهمیت آن است کاربران دسته دوم، تماما کاربران فروشگاه‌های آنلاین هستند و از این فروشگاه‌ها خرید میکنند. این جامعه هدف یا همان segment مشتری‌ها می‌تواند برای تمامی فروشگاه‌های آنلاین جذاب باشد.

تبلیغات گنجه

تبلیغات محیطی:

وقتی شما زمانی از روز را بیرون از خانه سپری کنید، در طول مسیر یا توقف خود به صورت متناوب با تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، استرابوردها، بنرهای مختلف نصب شده بر روی اتوبوس‌ها، ایستگاه‌های مترو، تابلوهای الکترونیکی و سایر حالت‌های تبلیغات برخورد داشتید. به این‌گونه تبلیغات تبلیغات بیرون از خانه یا همان  تبلیغات محیطی می‌گویند. این مدل یکی از قدیمی‌ترین انواع تبلیغات است که تاثیر زیادی بر آگاهی از برند و محصول دارد.

از این میان می‌توان گنجه‌ها را به عنوان یکی از نقاط کاربردی تبلیغات محیطی نام برد. چرا كه با سایر نقاط یک تفاوت عمده و اساسی دارند و آن‌هم مراجعه کاربران به محل گنجه‌هاست. در حقیقت کاربران نه تنها در مسیر روزمره خود با گنجه‌ها مواجه می‌شوند بلکه برای دریافت بسته‌های خود زمانی را هم در تعامل با کمد سپری می‌کنند که این موضوع باعث تاثیر گذاری بیشتر این کمدهای هوشمند نسبت به سایر تبلیغات محیطی می‌گردد. 

با توجه به تعداد زیاد نقاط استقرار گنجه‌ها و نیز روانشناسی تبلیغات که معتقد است تعداد بازدید و مواجهه با یک تبلیغ تاثیر مستقیم بر روی خرید یک مخاطب دارد، هر برند یا شرکت می‌تواند با استفاده از این گستردگی کمپین‌های تبلیغاتی گوناگون با بازدهی بالا برگزار کند.

تبلیغات محیطی گنجه

 

تبلیغات در وب اپلیکیشن:

هر کاربر در فرآیند استفاده خود از گنجه از مسیر مشخصی را در وب اپلیکیشن طی می‌کند و پس از آنکه بسته را از کمد تحویل گرفت، در قسمت مشخصی می‌توان در آن پروموشن‌ها و تبلیغ مورد نظر را به او نشان داد. این تبلیغ می‌تواند لینک صفحه وب مربوط به یک کسب‌وکار و یا حتی شبکه اجتماعی آن باشد.

 همچنین با توجه به قرارگیری بعضی از گنجه‌ها در پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری، می‌توان این بخش از تبلیغات را به صورت محلی و (local) انجام داد. کاربری که تا محل گنجه آمده است تا بسته خرید اینترنتی خود را بردارد، می‌تواند با ارائه یک پیشنهاد ویژه تبدیل به مشتری یکی از فروشگاه‌های آن پاساژ بشود. به این صورت که آدرس یکی از فروشگاه پاساژ به همراه تخفیف یا تسهیلات ویژه آن در وب اپلیکیشن به کاربر نمایش داده می‌شود.

تبلیغات در اپلیکیشن گنجه

ایونت و گیمیفیکیشن در تبلیغات: 

یکی از تاثیرگذارترین و به یادماندنی‌ترین روش‌های انتقال پیام، استفاده از مفهوم بازی و رقابت است. با استفاده از ماهیت بازی می‌توان تعامل بیشتری و عمیق‌تری با مخاطب داشت و انگیزه او را برای درگیر شدن در اتفاق مدنظرمان دو چندان کرد. این مفهوم همان گیمیفیکیشن یا اجرا از طریق بازی است. 

همان طور که مشخص است این پیام می‌تواند یک پیام تبلیغاتی باشد که با ایجاد سرگرمی و فعالیت تفریحی، مخاطب را با برند مورد نظر درگیر کند و نرخ تبدیل آن را به مشتری بالا ببرد. چرا که این سبک کمتر جنبه تبلیغات دارد و می‌تواند مقاومت مخاطب را نسبت به دریافت پیام و تاثیرپذیری تا حد زیادی پایین بیاورد.

 همانطور که می‌دانید باز کردن قفل و جعبه و معماهای مربوط به آن همواره یکی از جذاب ترین بازی‌ها بوده است. قابلیت باز شدن در کمدها توسط اینترنت اشیا و موبایل این جذابیت را دو چندان می‌کند. با توجه به قرارگیری گنجه‌ها در سطح شهر می‌توان یک معمای جذاب به وسعت یک شهر طراحی کرد و با برگزاری یک ایونت تبلیغاتی گسترده آن را پوشش داد.

تبلیغات گنجه

مزایای اجرای تبلیغ با گنجه

 

حال که با ظرفیت‌های تبلیغاتی کمدهای هوشمند آشنا شدید، وقت آن رسیده که با درنظر گرفتن نیاز خود از آن‌ها بهره مند شوید. هر کدام از بسترهای ارائه شده توسط گنجه‌ها می‌توان میزبان تبلیغات هدفمند شما باشند.  در نهایت از مزایای تبلیغات در گنجه‌ها علاوه بر بازدهی بالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  تبلیغات خلاق و جذابیت 
  • نرخ تبدیل به مشتری بالا
  • چند جانبه و متنوع
  • داده محور

 

جهت استفاده از تبلیغات گنجه اطلاعات خود را برای ما قرار دهید