سوالات متداول
گنجه چیست؟
گنجه‌ها کمدهای هوشمندی هستند که در سطح شهر توزیع شده‌اند و در دریافت بسته‌های ارسالی به شما کمک می‌کنند. بدین صورت که خرید شما از فروشگاه‌های آنلاین، در نزدیک‌ترین گنجه به محل زندگی شما قرار داده می‌شود و شما در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید با مراجعه به آن بسته خود را بردارید. با وجود گنجه‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی و کاربران آن‌ها تجربه خوشایندتری در ارسال و دریافت محصولات تجربه خواهند‌کرد.
گنجه چگونه کار می‌کند؟
به هنگام خرید از فروشگاه‌های آنلاین متصل به سیستم گنجه، کاربر با انتخاب هر کدام از کمد‌های نزدیک به محل موردنظر خود از روی نقشه، وظیفه دریافت مرسوله را به گنجه می‌سپارد.
گنجه‌ها کجا هستند؟
گنجه‌ها در نقاط مختلفی از سطح شهر قرار دارند تا کاربران پس از انتخاب آن‌ها به عنوان محل دریافت بسته، با پیمودن حداقل مسافت بتوانند به بسته‌های خود دسترسی داشته باشند. برای دیدن نقشه‌ٔ توزیع گنجه‌ها در سطح شهر، اینجا کلیک کنید.
امنیت گنجه‌ها چگونه تامین می‌شود؟
جنس گنجه‌ها از ورقه‌های فولاد است و گنجه‌ها از قفل های درونی غیرقابل دسترسی بهره می‌برند. همچنین محل قرارگیری آن‌ها در مراکز تجاری و هایپراستارها و فروشگاه‌های امن می‌باشد.
چگونه از گنجه بسته را برداریم؟
به محض قرارگیری بسته در کمد هوشمند توسط پیک فروشگاه، برای کاربر یک پیامک ارسال می‌شود تا به محل کمد مشخص‌شده مراجعه کند. برای باز شدن درب و برداشتن بسته، کاربر بایستی ابتدا توسط دوربین گوشی هوشمند، کد روی گنجه را اسکن کند و یا آدرس app.ganje.net را در مرورگر خود وارد کند. سپس با انتخاب گزینه‌ٔ «کاربر» و درج شماره تلفن همراه خود، با دریافت کد تایید وارد پروفایل خود شود. حال زمان واردکردن کد مرسوله (سفارش) است تا درب گنجه باز شود. پس از اتمام فرآیند دریافت مرسوله نیز درب گنجه توسط کاربر بسته می‌شود.
کدام فروشگاه‌های آنلاین با گنجه کار می‌کنند؟
فروشگاه‌های آنلاین معتبر مانند دیجی‌کالا، بانی‌مد، کالاتیک، سی‌بوک، وتوریا، شهرکتاب، بساطی و ...
در چه شهرهایی سرویس گنجه فعال است؟
درحال حاضر در شهر تهران و به زودی در کلان‌شهر‌های کرج، اصفهان، مشهد، شیراز و.....
اگر در تایم مشخص‌شده بسته را برنداریم چه اتفاقی می‌افتد؟
بسته به انبار فروشگاه‌ آنلاین مبدا بازگشت خواهد خورد.
چه زمانی به گنجه مراجعه کنیم؟
کاربر به هنگام خرید از فروشگاه آنلاین روز مورد نظرش را مشخص می‌کند. پس از دریافت پیامک یا استعلام از وب‌اپ گنجه و اطمینان از قرارگرفتن بسته در گنجه توسط پیک فروشگاه، به محل کمد مراجعه می‌کند و بسته‌اش را برمی‌دارد.
ساعات کاری گنجه؟
بسته به محل قرارگیری گنجه‌ها ساعات کاری آنها در بازه 8 صبح تا 12 شب است.
چه اطلاعاتی برای برداشتن بسته از گنجه مورد نیاز است؟
کاربر پس از حضور در محل گنجه و ورود به وب اپ گنجه (با اسکن QRCODE با گوشی یا وارد کردن آدرس app.ganje.net) شماره تماس خود را وارد کرده و کد ارسال‌شده توسط پیامک را درج می‌کند. سپس با توجه به شماره مرسوله‌ای که از طرف فروشگاه آنلاین برای وی پیامک شده بسته خود را انتخاب می‌کند.